Technológie

Extrúzia PE fólií

Prevádzkujeme najmodernejšiu koextrúznu (vyfukovaciu, 3-coex) výrobnú linku LDPE/HDPE/MDPE fólií na trhu na Slovensku a v Českej republike od špičkového svetového výrobcu.

Umožňuje nám pre Vás vyrábať PE fólie s vysokými kvalitatívnymi parametrami.

Naša výroba je inteligentná, efektívna z hľadiska spotreby energií a dokážeme ňou pre Vás stabilne zabezpečovať rýchle a flexibilné dodávanie polyetylénových fólií aj vo vyššom objeme.

PETRIO PE LDPE HDPE udrzatelne folie inovacie
PETRIO PE LDPE HDPE udrzatelne folie inovacie

Naša výrobná technológia nám umožňuje konfiguráciu jednotlivých vrstiev Vašej fólie tak, aby sme dosiahli požadované mechanické vlastnosti pri nižšej spotrebe surovín a aditív pri výrobe.

Inteligentný gravimetrický systém zabezpečuje automatické dávkovanie presného množstva suroviny do každej vrstvy.

Výsledkom je pre Vás kvalitnejší a cenovo výhodnejší produkt.

Senzorická kontrola hrúbky fólie nám umožňuje výrobu PE fólie s veľmi nízkou odchýlkou hrúbky. Kontrola hrúbky prebieha kontinuálne a automaticky počas výrobného procesu.

Výsledný produkt tak dosahuje stabilné vlastnosti naprieč celou plochou PE fólie. Zaisťujeme tak, že naša polyetylénová fólia sa pri použití na Vašich baliacich zariadeniach správa stabilne a vyhnete sa tak zbytočným prestojom vo výrobe.

PETRIO PE LDPE HDPE udrzatelne folie inovacie
PETRIO PE LDPE HDPE udrzatelne folie inovacie

Pomocou rotačného oscilujúceho odťahu fólie dosahujeme, aby naša PE fólia dosahovala rovnomerné ukladanie rôznych hrúbok fólie, čo umožní odstrániť tzv. kužeľovitosť fólie a zvýšiť tak kvalitu Vášho finálneho produktu.

Naša spoločnosť prevádzkuje ešte 2 menšie podporné extrúzne výrobné linky PE fólií.

Potlačovanie PE fólií

V prípade Vašej požiadavky je pre nás samozrejmosťou zabezpečiť fólie aj s kvalitnou potlačou – metódou tzv. flexografickej tlače.

Naše polyetylénové fólie potláčame buď in-line spôsobom (extrúzia a potlač fólie prebiehajú v rámci jednej operácie na jednej linke) alebo off-line spôsobom (potlač prebieha ako samostatná operácia na oddelenej linke).

PETRIO PE LDPE HDPE potlacena folia flexograficka tlac
PETRIO PE LDPE HDPE potlacena folia flexograficka tlac

Technické parametre:

  • možnosť potlače až 6 farbami
  • šírka potlače do 1200 mm
  • dĺžka rapportu (vzdialenosti medzi jednotlivými obrazmi potlače) do 700 mm

Na Vašu PE fóliu zabezpečíme takisto potlač recyklických znakov.

V spolupráci s renomovaným tlačovým štúdiom pre Vás radi zabezpečíme výrobu potláčacích štočkov na základe Vami dodaných podkladov. V prípade Vášho záujmu Vám rovnako zabezpečíme plnohodnotný tlačový servis pre úpravu vášho grafického návrhu potlače (layoutu).

Výroba konfekcie z LDPE

Disponujeme kvalitným zariadením na výrobu konfekcie z LDPE – vriec, vreciek, sáčkov a prírezov.

Zariadenie spracováva potlačené aj nepotlačené fólie. Radi pre Vás zabezpečíme výrobu požadovaného typu konfekcie z LDPE.

PETRIO PE LDPE HDPE konfekcia vrecia sacky prirezy